Deltagerne

Her kan du se en oversigt over deltagerne i groNets netværksgrupper

Netværksgruppe 1 - Produktionsledelse 

  • Arne Brylle, Tulip Food Company 
  • Peter Jensen Petersen, Danfoss Distribution Services 
  • Finn R. Jensen, Dansani
  • Jørgen Due, Camp-Let 
  • Anette Frees, BASF
  • Henrik Clausen, Toftlund Maskinfabrik 
  • Freddie Mulberg, Finsø 
  • Torben Levisen, LINAK 
  • Raymond Sindholt, Envotherm 
  • Thorsten Rossen, Müller Gas Equipment 
  • Niels Kamstrup, Danfoss Power Solution 

Netværksgruppe 2 - Ledelse 

  • Kaj Glochau, EY 
  • Thorkild Hansen, A78 arkitekter 
  • Kjeld Søberg, VVS Søberg 
  • Søren Eckhoff, LB Consult Rådgivende Ingeniører 
  • Peter Okholm, Okholm Lighting 
  • Dennis Andreasen, Davidsen Tømmerhandel 
  • Kristian Glæsel, Glaesel HSEQ Management
  • Claus Christiansen, Ejnar Christiansen Sølsted 
  • Bjarne Jensen, Lerskov Maskinstation 
  • Uwe Jessen, Deutsches Generalsekretariat
  • Hans Nørgaard Clausen, Den Jyske Sparekasse

 Netværksgruppe 3 - Arbejdsmiljø  

  • Ulla Nissen, Naturmælk 
  • Chresten Waldemar, LINAK 
  • Annika Poulsen, Abena Produktion 
  • Flemming Esbensen, Danfoss Power Solutions 
  • Brian Østergaard, OJ Electronics 
  • Lise-Lotte Perschke, Danish Crown 
  • Bitten S. Skriver, Tønder Forsyning
  • Tine Zachariassen, Lindab 
  • Susanne Sandgaard, Danfoss Distribution Services
  • Christian Hougaard, Danfoss 

Netværksgruppe 4 - Ejerledelse  

  • Kim Pedersen, Revisionscentret Haderslev 
  • Frank Thomsen, Frank Thomsen 
  • Leif Jørgensen, Recon  
  • Susanne Bertram, Søholm Yacht Service 
  • Anne Therkelsen, Børnehuset Evigglad
  • Lennard Brødsgaard, Havekompagniet 
  • Helle Quist, La Biosthetique 
  • Henrik Risager, Risager´s

 Netværksgruppe 5 - Ledelse og HR 

  • Claus Boysen, Linak 
  • Margit K. Poltan, Sønderborg Varme
  • Margit Nørgaard, Erhvervsakademi SydVest
  • Vibeke Winberg, JKS 
  • Susanne Sønnichsen, FGU Sønderjylland
  • Yvonne Callesen, Aabenraa Kommune 
  • Tina Hansen Petersen, Udviklingsråd Sønderjylland
  • Camilla Otzen Therkelsen, Børnehuset Evigglad

 Netværksgruppe 6 - Miljø og Klima  

  • Christina Rasmussen, Sygehus Sønderjylland
  • Birgitte Marcussen, Danfoss 
  • Bernd Sievers, OJ Electronics 
  • Kirsten Opstrup, Alcumatic 
  • Musse Rasmussen, Danish Crown 
  • Jørn Noer, Hydro Precision Tubing Tønder
  • Birthe Jørgensen, HMF Group 
  • Bente T. Kristensen, Tønder Forsyning 
  • Gerhard Schlicker, Sweco 

 Netværksgruppe 7 - Energi 

  • Børge Christensen, BHJ 
  • Jan Petersen, Danfoss Drives 
  • Jon Pall Einarsson, AG Electric 
  • Hans Aarhus Larsen, Danfoss 
  • Hans Lillelund, Sydbank 
  • Verner Nielsen, Sydbank 
  • Mikael Liljegren, H.P. Therkelsen 
  • Thomas Iversen, Gråsten Landbrugsskole
  • Søren Quast, OJ Electronics 
  • Anette Duus Bendtsen, Sønderborg Kommune
  • Maria Lundstrøm Holm, Sønderborg Forsyning
  • Aron Jørgensen, Tønder Kommune 
  • Peter M. Øland, BHJ  
  • Morten Kragh, SWECO Danmark
  • Jens Christian Moltke-Leth, ProjectZero
  • Teofil Jensen, Danfoss Drives
  • Simon Andersen, BHJ

 Netværksgruppe 8 - Erhverv og Landbrug 

  • Jan Toft Nørgaard, ARLA Foods
  • Mads Skau, Skovgård 
  • Jens Wistoft, Mulsmark 
  • Peter Petersen, AKS Andels-Kartoffelmelsfabrikken Sønderjylland
  • Hans Otto Ewers, Brdr. Ewers 
  • Henrik Thykjær, Aabenraa Havn
  • Per Rasmussen, Sydbank
  • Peder Pedersen, Fødevareforbundet NNF
  • Erik Lydiksen, Lycon
  • Tage Hansen, LHN
  • Thorkild Fink
  • Bjarne Ebbesen, Gråsten Landbrugsskole
  • Bo Jessen, Tønder Kommune
  • Tim Hansen, Sønderborg Kommune
  • Bent Sørensen, Aabenraa Kommune 
  • Arne Jørgensen, tidl. Sydbank Landbrug

 Netværksgruppe 9 - Ledelse  

  • Torben Strandby Andersen, Arkil 
  • Lars Peter Jensen, Jorton 
  • Brian W. Jensen, Lesjöfors 
  • Anders Grum Kjærgaard, Valmont SM
  • Stinne Stokkebo, Arwos
  • Kirsten Andersen, Agri Business Development
  • Chresten Nissen, Ensted Bulk Terminal 
  • Maibritt Thomsen, Reklamehuset Sønderborg 
  • Thomas Frickmann, Aabæk Efterskole
  • Jette Nørup, Abena 
  • Finn Jørgensen, Finsø 
  • Tommy Schneidelbach Pedersen, Sydbank Tønder
  • Bjarne Jacobsen, Belø 

 Netværksgruppe 10 - Key Account & Sales Managers  

  • Kim Holm Jørgensen, Lesjöfors 
  • Bo M. Christensen, Müller Gas Equipment 
  • Robert Bonnichsen, LM Wind Power 
  • Olaf Dall Lindgreen, LindCor
  • Jens Lassen, Ekspansion 
  • Kim Kjær Hansen, Kontor Syd 
  • Morten Haugaard, E-vet 
  • Leif Jørgensen, Recon 
  • Richard De Churruca, Dansk Miljørådgivning
  • Vicki Damgaard-Schmidt, Dekoria Skandinavien

Netværksgruppe 11 - Ejerledelse  

  • Kim Lassen, IT & Co. 
  • Flemming Søholm Bertram, Søholm Marine 
  • Claus Lyng, Lyng Entreprenør og Anlægsgartner 
  • Lasse Kisendal Fabricius, EL-Møller 
  • Heidi Moisen, Atelier 2000 Uniforms-skrædderi 
  • Lars Duisberg Jørgensen, Revisionscentret Aabenraa
  • Christina T. Hasselager, Capelli 
  • Morten Rask, Nordea Aabenraa og Sønderborg
  • Vicki Damgaard-Schmidt, Dekoria Skandinavien

 Netværksgruppe 12 - Økonomi  

  • Jette Hviid Hansen, Aabenraa Havn
  • Tina Erichsen, Lyng Entreprenør og Anlægsgartner
  • Kristina Østergaard, EME-Hydraulic 
  • Kirsten Opstrup, Alcumatic 
  • Rene Leif Jørgensen, Sønderjyllands Revision
  • Helle Greve, Sønderborg Ingeniør og Byggeforretning 
  • Birgitte Nørgaard, Recon 
  • Sanne Jensen, BL Grundvandssænkning 
  • Bente Heissel, Murermestrene Thomas Hans 
  • Ninna Risager, Risager´s
  • Ditte Paulsen, Arwos
  • Marie Lorenzen Poulsen, Arwos 

 Netværksgruppe 13 - Strategisk HR  

  • Thorkild Christiansen, Sygehus Sønderjylland 
  • Bodil Søllingvraa, Meldgaard 
  • Aase Henriksen, Sønderborg Kommune
  • Charlotte Stahlschmidt, BHJ 
  • Jane E. Petersen, ITD Holding 
  • Dennis Calender, LandboSyd
  • Annemette Toft, Social- og Sundhedsskolen Syd

  Netværksgruppe 14 - Logistik og Lager 

  • Ronni Jørgensen, Dinesen Gulve
  • Susan Binding, Danfoss Distribution Services 
  • Rikke Jessen, Danish Crown 
  • Brian Østergaard, OJ Electronics 
  • Frank Møller, Dansani 
  • Erling Storm, Essentia 

Netværksgruppe 15 - Ledelse, mellemledere

  • Henning Pedersen, Lesjøfors
  • Heidi Brix Due, Atelier 2000 Uniforms-skrædderi 
  • Brian B. Rasmussen, Dansani 
  • Finn Reese, Arwos
  • Rikke Jessen, Danish Crown 
  • Nils Larsson, EME-Hydraulic 
  • René Tygesen, Finsø 
  • Karin Zeiss, Abena 
  • Lene Christensen, Dansk Affald 
  • Lars Koster, OX-ON 

 

 

ERFA-portrætter

ERFA-portrætter

Læs mere om hvordan en groNet ERFA-gruppe arbejder og skaber udvikling.

Klik her.

 

Sidst opdateret 11.05.2020

Del denne side med verden eller bare en ven på Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn eller mail.

Fandt du siden nyttig?